- Home
- ยป
- Our Products
- »
- Coconut Water
Coconut Water
Musk Melon Juice With Nata De Coco
Minimum Order Quantity: 8400 Bottle
Product Brochure
| Packaging Size | 250 ml |
| Packaging Type | Bottle |
| Is It Organic | Yes |
| Pulp | Yes |
| Ingredients | Sugar, Fruit Juice, Nata De Coco |
| Shelf Life | 4 Month |
| Country of Origin | Made in India |
| Quantity Per Box | 24 Bottle |
Delight in the mellow sweetness of musk melon paired with the juicy bite of nata de coco. This smooth and soothing blend offers a naturally refreshing taste with a tropical twist. Every sip brings a burst of cool melon flavor, balanced with the fun, chewy surprise of nata – perfect for beating the heat and satisfying your fruit cravings!
Jaldhi's Pure Coconut Water
Minimum Order Quantity: 1000 Piece
Product Brochure
| Packaging Size | 200 |
| Color | Cloudy White |
| Primary Ingredient | Coconut |
| Packaging Type | Bottle |
| Is It Organic | Yes |
| Pulp | No |
| Shelf Life | 12 Months |
| Purity | 100 % |
| Flavour | Natural |
| Brand | Jaldhi |
| Country of Origin | Made in India |
Wholesale Trader, Manufacturer of Coconut Water & Coconut Drink
Coconut Water Energy Drink
Minimum Order Quantity: 1000 Piece
Product Brochure
| Packaging Size | 200ml |
| Color | Cloudy White |
| Primary Ingredient | Coconut Water |
| Packaging Type | 3x2 |
| Is It Organic | Yes |
| Organic | added no chemical |
| Pulp | No |
| Shelf Life | 9 Month |
| Flavour | No Flavour |
| Brand | Jaldhi |
| Country of Origin | Made in India |
Natural Energy Drink
Minimum Order Quantity: 3000 Piece
Product Brochure
| Flavor | Natural |
| Packaging Size | 200 ml |
| Beverage Type | Energy Drink |
| Packaging Type | Carton |
| Shelf Life | 9 Month |
Tender Coconut Water
Minimum Order Quantity: 500 Bottle
Product Brochure
| Packaging Size | 200 ml |
| Packaging Type | Bottle |
| Primary Ingredient | Coconut Water |
| Quantity Per Box | 48 |
| Shelf Life | 9 Month |
| Flavour | Coconut |
| Country of Origin | Made in India |
Additional Information:
- Production Capacity: As per requirement
Natural Tender Coconut Water
Minimum Order Quantity: 3000 Piece
Product Brochure
| Packaging Size | 200 ml |
| Packaging Type | 3X2 |
| Color | Cloudy White |
| Primary Ingredient | Coconut Water |
| Quantity Per Carton | 48 |
| Organic | No added chemical preservative |
| Is It Organic | Yes |
| Pulp | No |
| Shelf Life | 9 months |
| Flavour | No Flavour |
| Brand | Jaldhi |
| Country of Origin | Made in India |
Helthy Coconut Water
Minimum Order Quantity: 1000 Piece
Product Brochure
| Packaging Size | 200ml |
| Packaging Type | cartoon |
| Color | Cloudy White |
| Primary Ingredient | Coconut Water |
| Quantity Per Box | 48 |
| Shelf Life | 9 Month |
| Flavour | No Flavour |
| Brand | Jaldhi |
| Country of Origin | Made in India |
Pure Cocunut Water
Minimum Order Quantity: 3000 Piece
Product Brochure
| Packaging Size | 200ml |
| Packaging Type | 3x2 |
| Color | Cloudy White |
| Primary Ingredient | Coconut Water |
| Is It Organic | Yes |
| Pulp | No |
| Shelf Life | 9 Month |
| Flavour | No Flavour |
| Brand | Jaldhi |
| Country of Origin | Made in India |
Jaldhi Coconut Water
Minimum Order Quantity: 3000 Piece
Product Brochure
| Packaging Size | 200ml |
| Packaging Type | cartoon |
| Color | Cloudy White |
| Primary Ingredient | Coconut Water |
| Is It Organic | Yes |
| Pulp | No |
| Shelf Life | 9 Month |
| Flavour | No Flavour |
| Brand | Jaldhi |
| Country of Origin | Made in India |
Organic Coconut Water
Minimum Order Quantity: 3000 Piece
Product Brochure
| Packaging Size | 200ml |
| Packaging Type | bottle |
| Color | Cloudy White |
| Primary Ingredient | Coconut Water |
| Organic | No chemical preservative |
| Is It Organic | Yes |
| Pulp | No |
| Shelf Life | 9 months |
| Flavour | No flavour |
| Brand | Jaldhi |
| Country of Origin | Made in India |
Coconut Water Sports Drinks
Minimum Order Quantity: 1000 Piece
Product Brochure
| Packaging Size | 200ml |
| Flavor | no Flavor |
| Packaging Type | Bottle |
| Form | Liquid |
| Type Of Carbonated Soft Drink | Energy Drink |
| Beverage Type | Coconut Water |
| Color | cloudy white |
| Is It Organic | Yes |
| Brand | Jaldhi |
| Pulp | No |
| Country of Origin | Made in India |
Fresh Coconut Water
Minimum Order Quantity: 1000 Piece
Product Brochure
| Packaging Size | 200ml |
| Packaging Type | 3x2 |
| Color | Cloudy White |
| Primary Ingredient | Coconut Water |
| Is It Organic | Yes |
| Pulp | No |
| Shelf Life | 9 Month |
| Flavour | Natural |
| Brand | Jaldhi |
| Country of Origin | Made in India |